Co robimy - Gimnazjum

Co robimy

Samorząd szkolny
GRUDZIEŃ

W grudniu, jak co roku, bierzemy udział w akcji "Góra Grosza". Ogłosiliśmy konkurs na jak największą sumę pieniędzy. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na koniec stycznia 2017r. Samorząd Uczniowski przewiduje nagrody.
6 grudnia 2016r. odbyły się szkolne Mikołajki. Przygotowaliśmy kilka atrakcji, min. cukierki dla każdej klasy, które rozdawał Mikołaj; sprzedawaliśmy ciasto na szkolnym łączniku; zrobiliśmy kiermasz kartek świątecznych wspomagając fundację "AMUN"; podczas przerw było słychać świąteczną muzykę. Niektórzy się przebrali w mikołajkowe kolory i stroje.  Uczniowie byli zwolnieni od odpytywania przez nauczycieli, za co serdecznie im dziękujemy.                      Było naprawdę bardzo miło i świątecznie.
Przygotowaliśmy również gazetki w gablocie SU z okazji Mikołajek i Bożego Narodzenia, a także udekorowaliśmy łącznik ubierając śliczną choinkę.      Kolędy umiliły czas oczekiwania na święta.
Podczas spotkania wigilijnego SU złożył dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi serdeczne życzenia z okazji świąt, a także wręczył drobne upominki.

***WESOŁYCH ŚWIĄT***
LISTOPAD

9 listopada 2016 przygotowaliśmy apel z okazji Święta Niepodległości, na którym klasa 2e z opiekunem p. Hubertem Markiewiczem i p. Arturem Domaradzkim wystawiła część artystyczną. Przewodnicząca przedstawiła członków Samorządu Uczniowskiego, a także odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Przygotowaliśmy również gazetki w gablocie SU z okazji Wszystkich Świętych, Narodowego Święta Niepodległości, o miesiącu listopadzie oraz na temat Andrzejek.

11.11.2016 braliśmy udział w uroczystościach na terenie miasta z okazji Święta Niepodległości. Nasza delegacja to: Piotr Gozdek, Izabela Jankowska, J. Fertykowska, Dominik Gryczka, Dagmara Szymanek, Zuzanna Piątek, Julia Gbur, Magdalena Pawlik. Została złożona także wiązanka kwiatów pod pomnikiem.

16 listopada nasi uczniowie z klasy 3B, przedstawiciele SU oraz Młodzieżowej Rady Miasta wzięli udział w II Debacie Oksfordzkiej nt. "Współcześni uchodźcy to bardziej problem niż pożytek". Odbyło się to w Zespole Szkół Rolniczych.

Kilkoro naszych uczniów zgłosiło się także do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 15 stycznia 2017r. Trzymamy kciuki, żeby zebrali jak najwięcej pieniędzy.

PAŹDZIERNIK

12 października 2016 przygotowaliśmy poczęstunek podczas kawiarenki literackiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przygotowaliśmy również gazetki w gablocie SU z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz o miesiącu październiku.
W październiku kontynuowaliśmy sprzedaż kalendarzyków z pomocami szkolnymi. W ten sposób pomagaliśmy chorym dzieciom, które są pod opieką fundacji „Pomóż i Ty”. Sprzedaliśmy ponad 100 kalendarzy, a pieniądze przesłaliśmy na konto fundacji.
Wybrani uczniowie wzięli udział w konkursie nagrania teledysku do piosenki Dawida Kwiatkowskiego „Niezniszczalni”, w którym główną nagrodą jest koncert Dawida w szkole. Uczniowie byli bardzo zaangażowani.
27 października nasi uczniowie: Jakub Włodarczyk, Dominik Gryczka, Piotr Gozdek oraz Filip Frątczak poprowadzili dyskotekę integracyjną dla uczniów klas pierwszych. Dyskoteka się udała, a uczniowie świetnie się bawili.
WRZESIEŃ

Pracę w SU rozpoczęliśmy apelem z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. 01.09.2016 braliśmy również udział w uroczystościach na terenie miasta z okazji wybuchu II wojny światowej.
We wrześniu wzięliśmy udział w akcji sprzedaży kalendarzyków z pomocami szkolnymi. W ten sposób pomogliśmy chorym dzieciom, które są pod opieką fundacji „Pomóż i Ty”.
Naszym zadaniem jest dbanie o wygląd szkoły, więc przygotowaliśmy również gazetki w gablocie SU na powitanie uczniów oraz o tym, jak bezpiecznie wrócić do szkoły po wakacjach.
29 września nasze uczennice Julia Gbur oraz Magdalena Pawlik wzięły udział w debacie na temat „Sens i bezsens profilaktyki” organizowaną przez stowarzyszenie Młodzi Młodym.
Na wrześniowym  Zespole Wychowawczym przewodnicząca Emilia Świś oraz zastępca Amelia Rakowska przedstawiły propozycje SU, aby wprowadzić szczęśliwy numerek oraz piątki bez zadawania dłuższych prac pisemnych. Warunkiem wprowadzenia tych propozycji jest poprawa zachowania uczniów w szkole oraz niewychodzenie poza teren szkoły na długiej przerwie.

W SU jest dużo pracy, więc zachęcamy wszystkich uczniów do zapisania się. Czekamy na wasze pomysły i propozycje.